Indeks WIG 20 odnotowuje minimalny wzrost wartości

Tomasz Furman
17-06-2002, 12:46

Minimalne wzrosty zanotowane na otwarciu dzisiejszych notowań ciągłych w dużej mierze warszawski parkiet zawdzięcza inwestorom zagranicznym, którzy tradycyjnie już są zainteresowani jedynie handlem na walorach o największej płynności. Do południa indeks reprezentujący krajowe blue chipy przede wszystkim ciągnęły do góry walory Pekao SA. Gracze prawdopodobnie uznali, że ostanie przeceny będące efektem strat które bank poniesie na kredytach udzielonych Stoczni Szczecińskiej są zbyt głębokie. Duże znaczenie w lepszym postrzeganiu Pekao SA odegrało zapewnienie złożone przez zarząd, który poinformował, że podejmie dodatkowe działania mające na celu realizacje planu finansowego na 2002 r. w wysokości 1,4 mld zł.

Spośród blue chipów więcej niż Pekao SA zyskały jedynie akcje Elektrimu i Agory. Pierwsze wzrosły prawdopodobnie ze względu na spekulacje dotyczące pozytywnego rozstrzygnięcia kwestii zadłużenia spółki, a drugie z powodu analizy PricewaterhouseCoopers. W opublikowanym raporcie poinformował on, że Polska na tle rynków mediów z Europy Środkowej wygląda zdecydowanie najbardziej atrakcyjnie pod względem potencjału rozwoju. Na lepsze notowania Agory wpływ mogły mieć również stosunkowo duże przeceny i zapowiedź rozważenia wypłaty dywidendy. Od samego rana hamulcem warszawskiej giełdy są za to banki. Z grona spółek zaliczanych do wskaźnika WIG 20 na wartości tracą m.in. papiery BZ WBK, BRE Banku i ING BSK.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeks WIG 20 odnotowuje minimalny wzrost wartości