Indeksy amerykańskich giełd wciąż 'powyżej kreski'

(Marek Druś)
opublikowano: 08-02-2005, 20:15

Na amerykańskich giełdach utrzymują się niewielkie wzrosty. Popyt na akcje spółek technologicznych osłabł. Inwestorzy czekają na wyniki kwartalne Cisco Systems, które spółka poda po zakończeniu sesji.

Na amerykańskich giełdach utrzymują się niewielkie wzrosty. Popyt na akcje spółek technologicznych osłabł. Inwestorzy czekają na wyniki kwartalne Cisco Systems, które spółka poda po zakończeniu sesji.

Akcje Cisco Systems umiarkowanie drożeją. Inwestorzy oczekują, że kwartalny zysk na akcję potentata rynku sprzętu sieciowego okaże się o ok. 20 proc. wyższy od osiągniętego przed rokiem.

Dużym popytem cieszą się akcje producentów chipów. Indeks Philadelphia Semiconductor rośnie o 1,8 proc. Drożeją papiery wszystkich wchodzących w jego skład spółek. Kursy Intela, AMD, Novellus Systems i Texas Instruments rosną o 1,5-2,0 proc.

Kolejną sesję z rzędu najmocniej drożejącym blue chipem ze średniej Dow Jones jest Pfizer. Największy na świecie koncern farmaceutyczny może ograniczyć znacznie pion sprzedaży, co poprawi wyraźnie jego wyniki finansowe, napisali w najnowszym raporcie analitycy Lehman Brothers.

O ok. 6,5 proc. tanieją akcje EDS. Dostawca usług IT rozczarował przedstawiając niższe niż oczekiwano prognozy na obecny kwartał i cały rok. 

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane