Indeksy europejskie kontynuują odbicie

Artur Szymański
opublikowano: 21-08-2007, 00:00

Kontynuacją piątkowej zwyżki cen akcji zachodnioeuropejscy inwestorzy dają wyraz wiary, że decyzja Fed o obniżeniu dyskontowej stopy procentowej pomoże ugasić pożar w branży finansowej. Inwestorzy spekulują, że najgorszy od lat kryzys właśnie się kończy. Utwierdzają ich w tym analitycy, rekomendując kupno przecenionych akcji.

Lehman Brothers podwyższył rekomendację dla sektora finansowego z „neutralnie” do „przeważaj”. Oznacza to, że inwestorzy powinni tak skonstruować portfel, by akcje banków stanowiły większy odsetek niż w indeksach. W Europie w górę poszły kursy włoskiego banku Unicredit i amerykańskiego ubezpieczyciela Prudential. W ciągu ostatniego miesiąca spółki finansowe straciły na wartości średnio 11 proc. Dobre nastroje umocniła zwyżka cen metali. Spadły bowiem obawy o spowolnienie gospodarcze w USA. Miedź zdrożała w Londynie i Szanghaju. Spółki branży wydobywczej BHP Billiton i Rio Tinto zdrożały po 5 proc.

Artur Szymański

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy europejskie kontynuują odbicie