Indeksy europejskie wreszcie poszły w górę

Marek Druś
opublikowano: 08-05-2008, 00:00

Akcje na europejskich giełdach zdrożały w środę pierwszy raz w tym tygodniu. Optymizmu nie zmąciły kiepskie dane makro: największy od 1995 roku marcowy spadek sprzedaży detalicznej w Eurolandzie oraz nieoczekiwany spadek zamówień przemysłowych w Niemczech.

Rosły wszystkie indeksy branżowe. Najmocniej spó- łek technologicznych, producentów aut oraz materiałów budowlanych. W przypadku tych ostatnich popyt wywołały lepsze, niż się spodziewano wyniki kwartalne Lafarge, największego na świecie producenta cementu. Drożały też France Telecom i AIB. Ich wyniki okazały się zgodne z prognozowanymi.

Sesje w USA zaczęły się niewielkimi zmianami. Inwestorzy czekali na publikację danych o realizowanej sprzedaży domów. Podane przed sesją dane o wydajności i kosztach pracy w I kwartale były lepsze, niż oczekiwano. Wśród blue chipów drożał Disney, którego wyniki były wyższe, niż prognozowano.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu