Indeksy giełd w USA nadal umiarkowanie rosną

opublikowano: 18-06-2004, 20:24

Na amerykańskich giełdach utrzymuje się niewielka przewaga wzrostów. W piątek przypada ‘quadruple witching’, dzień, w którym wygasają kontrakty na akcje i indeksy oraz opcje na akcje i indeksy. Zwykle w takich dniach aktywność inwestorów wzrasta w końcówce sesji, jednak już teraz wolumen akcji, które zmieniły właściciela jest wyższy niż w ubiegły piątek i podczas poprzednich sesji tego tygodnia.

Wiadomość o rekordowym wzroście deficytu na rachunku obrotów bieżących w pierwszym kwartale nie zrobiła wrażenia na rynku. Od początku sesji utrzymuje się niewielka przewaga popytu. Największy wpływ na zmiany kursów mają wiadomości przekazywane przez poszczególne spółki. Jednym z największych wzrostów kursu wśród spółek notowanych w ramach S&P500 wyróżnia się Solectron. Jeden z największych na świecie producentów sprzętu sieciowego zapowiedział, że jego wyniki kwartale będą wyższe niż prognozowane przez analityków. W górę idzie także cena papierów jednego z największych rywali spółki, Cisco Systems.

Niemal równie mocno co akcje Solectronu drożeją papiery Delta Air Lines. Związek zawodowy pilotów zadeklarował gotowość rozmów z władzami linii na temat renegocjowania kontraktu płacowego. Prezes Gerald Grinstein poinformował w czwartek, że jeśli spółce nie uda się wyraźnie obniżyć kosztów, będzie ona musiała wystąpić do sądu o ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Spada cena akcji Motoroli. Morgan Stanley obniżył rekomendację drugiego na świecie producenta telefonów komórkowych. Uzasadnił to spodziewanym spadkiem udziału spółki w globalnym rynku na rzecz azjatyckich producentów.

Tanieją papiery Red Hat, największego na świecie dystrybutora systemu operacyjnego Linux. Rozczarowanie wywołały wyniki jego sprzedaży w minionym kwartale. Okazały się one o 1,4 mln niższe niż prognozowali analitycy.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy giełd w USA nadal umiarkowanie rosną