Indeksy GPW mogą odrobić część wczorajszych strat

26-08-2004, 09:31

Kolejna udana sesja w USA pozwala zachować nadzieję, że WIG20 na początku sesji nie zejdzie poniżej poziomu 1700 pkt. Kontrakty czwartek zaczęły od 0,6-proc. wzrostu.

Także rynki Eurolandu rozpoczęły sesje od wzrostów po środowych dużych wzrostach na Wall Street. Możliwe, że poprawi to trochę humory polskich inwestorów po wczorajszej zaskakująco dużej podwyżce stóp procentowych przez RPP. O ile oczywiście dobra atmosfera utrzyma się do czasu otwarcia handlu w Warszawie. Dokładnie o godzinie 10 zostanie opublikowany indeks nastroju przedsiębiorców Ifo. Prognozowany jest spadek z 95,6 do 95,1 pkt.

Wczorajsza decyzja RPP sprawiła, że rynek oddał niemal cały wtorkowy dorobek. Ponieważ podwyżka stóp o 50 pb była dla rynku kompletnym zaskoczeniem, rynek zareagował niezwykle nerwowo. Dziś inwestorzy powinni już ochłonąć i kierować się rozsądkiem niż emocjami. W obliczu wzrostów na Zachodzie można się spodziewać korekcyjnego odbicia na GPW. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Indeksy GPW mogą odrobić część wczorajszych strat