Indeksy GPW rozpoczną środę na minusach

opublikowano: 20-10-2004, 09:34

Ceny ropy zmieniają się jak w kalejdoskopie. W ślad za nią ślepo podążają indeksy giełd Zachodu, a na nich wzorują się inwestorzy na warszawskim rynku. Można się więc spodziewać, że początek sesji środowej przyniesie spadki indeksów GPW.

Jeszcze wczoraj cena ropy spadała, więc inwestorzy w Europie chętnie kupowali akcje. Efektem tego były ponad 1-proc. wzrosty indeksów. Podobnie było u nas z tym, że WIG20 zyskał ponad 2 proc. Dziś jest już zupełnie inaczej.

Potwierdzają się niestety przypuszczenia, że wtorkowy spadek ceny ropy był tylko chwilową korektą w trendzie wzrostowym. Wczoraj giełdy amerykańskie zanotowały spadki a dobre wyniki kwartalne kilku spółek nie były w stanie zaćmić pesymizmu wynikającego z faktu ponownego wzrostu baryłki ropy.

Środowe sesje na giełdach Eurolandu zaczęły się od ponad 1-proc. spadków i oddania wczorajszego dorobku. Nasz rynek terminowy również wystartował na minusie. Podobnej tendencji należy się spodziewać także na otwarciu handlu na rynku kasowym. Na „dzień dobry” WIG20 z pewnością zjedzie znów poniżej przebitej wczoraj na zamknięciu bariery 1800 pkt. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Indeksy GPW rozpoczną środę na minusach