Indeksy GPW wybijają się górą z konsolidacji

(Artur Szymański)
opublikowano: 28-11-2005, 11:41

W dobrych nastrojach inwestorzy zaczęli handel akcjami na warszawskiej giełdzie. Indeksy GPW idą w górę, czemu służą zarówno umocnienie złotego na rynku walutowym, jak również zwyżki na giełdach zachodnioeuropejskich i rynku węgierskim.

W dobrych nastrojach inwestorzy zaczęli handel akcjami na warszawskiej giełdzie. Indeksy GPW idą w górę, czemu służą zarówno umocnienie złotego na rynku walutowym, jak również zwyżki na giełdach zachodnioeuropejskich i rynku węgierskim.

Przed południem WIG20 w szybkim tempie przekroczył poziom 2520 pkt, co oznacza 1,7-proc. wzrost wartości głównego wskaźnika giełdowej koniunktury. Barierą dla kupujących będzie poziom 2530 pkt, czyli lokalny szczyt z 18 listopada.

Ewentualne jego pokonanie (niekoniecznie musi to nastąpić dziś) w tym tygodniu wcale jednak nie musi od razu oznaczać szybkiego testu szczytu hossy 2565 pkt z 3 października. Byki musiałyby się najpierw uporać z luką bessy 2534-2550 pkt z 5 października. Inwestorzy kierujący się analizą techniczną mają dla siebie szerokie pole do popisu.

Z rynkowych gigantów za dzisiejszy wzrost w największym stopniu odpowiadają KGHM i PKN Orlen, których akcje zwyżkują po ponad 2 proc. Z mniejszych komponentów WIG20 bardzo dobrze prezentują się Netia z przeszło 3,5-proc. wzrostem, MOL, TVN i Lotos. Udany dzień mają też akcjonariusze Telekomunikacji Polskiej.

Gorzej od rynku wypadają mniejsze banki – BZ WBK, BRE Bank i Bank BPH, których walory tracą nieco na wartości. Powodzeniem nie cieszą się też Cersanit, Kęty i Orbis. Z grona spółek małej kapitalizacji ponownie brylują ulubieńcy spekulantów – Gant i Energoaparatura zwyżkujące po 13-15 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane