Indeksy GPW zyskują dzięki wsparciu zagranicy

ISB
28-10-2008, 13:20

We wtorek po południu podstawowe indeksy Giełdy Papierów Wartościowych rosły. Analitycy uważają, że wzrosty mogą być podtrzymane w drugiej części sesji, m.in. dlatego, że kontrakty wskazują na pozytywne rozpoczęcie sesji w USA.

"Po pozytywnym otwarciu WIG20 utrzymuje się w trendzie bocznym" - powiedział analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Marcin Stebakow. Podkreślił, że wzrosty notują również inne europejskie indeksy, a rosnące kursy kontraktów na amerykańskie indeksy pozwalają liczyć na to, że również druga połowa sesji będzie udana.

"Kontrakty na amerykańskie indeksy rosną od rana, w tej chwili skala tych wzrostów to ok. 5,5%" - poinformował Stebakow. Według niego, możliwy jest scenariusz w którym pod koniec tego tygodnia WIG20 wzrośnie do poziomu 1700 pkt.

"Dziś najaktywniej rosną walory KGHM, może być to związane ze zwrotem cen miedzi na światowych rynkach" - powiedział analityk. Po godz. 13:00 kurs akcji KGHM rósł o ponad 12%, odreagowując poprzednie bardzo duże spadki.

W tym tygodniu wyniki za III kw. podadzą dwie spółki notowane w indeksie WIG20. W środę przed sesją raport opublikuje Telekomunikacja Polska. Analitycy ankietowani przez ISB spodziewają się, że poda wyniki gorsze niż przed rokiem. Po 13:00 TP SA była jedną z sześciu spółek indeksu blue chipów, które notowały spadki notowań. Raport kwartalny w środę opublikuje też Getin Holding, którego akcje rosły ok. 13:00 o ponad 5%. W czwartek wyniki poda BRE Bank. Jego notowania rosły dziś o 3,4%.

"Inwestorzy potraktują wyniki selektywnie. Będą miały wpływ na notowania poszczególnych spółek, ale nasza giełda pozostanie jednak pod wpływem rynków światowych" - ocenił Stebakow.

Ok. godz. 13:10 indeks WIG20 rósł o 2,59% do 1610,70 pkt a WIG o 1,89% do 25755,73 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły ok. 660 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Indeksy GPW zyskują dzięki wsparciu zagranicy