Indeksy na otwarciu sesji GPW powinny pójść w górę

(Artur Szymański)
opublikowano: 18-05-2005, 09:39

Udana końcówka wczorajszej sesji na Wall Street może natchnąć dodatkowym optymizmem warszawskich inwestorów podbudowanych po również emocjonującym finiszu wczorajszej sesji na GPW.

Udana końcówka wczorajszej sesji na Wall Street może natchnąć dodatkowym optymizmem warszawskich inwestorów podbudowanych po również emocjonującym finiszu wczorajszej sesji na GPW.

Wtorek na giełdach papierów wartościowych był dniem słabych początków notowań akcji i interesujących finałów. Tak było i na GPW, i kilka godzin później na Wall Street. Z początku indeksy sporo traciły, lecz w końcówkach inicjatywę przejmowali kupujący doprowadzając do dodatnich zamknięć.

WIG20 w ciągu wtorkowej sesji tracił nawet 0,8 proc., a mimo to zakończył dzień 0,3-proc. wzrostem. Bykom udało się obronić poziom tegorocznego dołka, co powinno natchnąć je wiarą we własne siły. Najbliższe godziny i dni pokażą czy tak się stanie i odbicie się przedłuży czy też minimum zostanie pogłębione. Wiele powiedzieć powinna dzisiejsza sesja.

Byki dostały do rąk silny argument za kontynuacją zwyżki w postaci wczorajszego wzrostu cena akcji w USA. A zwłaszcza stylu w jakim miał on miejsce. Przez większą cześć notowań indeksy traciły, lecz finisz należał do kupujących, którzy wyprowadzili Dow Jones na 0,8-proc. plus.

Dziś kontrakty na WIG20 wystartowały 8-pkt wzrostem a kolejne minuty przynoszą stabilizację na tym poziomie. Umacnia się też złoty, a na plusach rozpoczęły też giełdy zachodnioeuropejskie. Wszystko więc przemawia za wzrostem cena akcji. Bardzo ważne będą dziś zrealizowane obroty.

Wyraźny ich wzrost towarzyszący zwyżkom kursów można będzie zinterpretować jako zapowiedź mocniejszego odbicia. Jeśli by natomiast aktywność inwestorów była niewielka – wówczas stanowiłoby to preludium do pogłębienia tegorocznego dołka i zjazdu poniżej 1800 pkt. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Indeksy na otwarciu sesji GPW powinny pójść w górę