Indeksy spadały na początku sesji

MD, WST
opublikowano: 13-01-2009, 15:46

Sesje w USA rozpoczęły się spadkami indeksów. Rosną obawy, że sezon kwartalnych wyników przyniesie kolejne rozczarowania. Po półgodzinie handlu na parkietach zrobiło się jednak zielono. Szybko jednak do kontrataku przystąpiła strona podażowa. W efekcie, wskaźniki poddają sie wahaniom.

W poniedziałek po sesji Alcoa rozpoczęła sezon wyników kwartalnych. Koncern aluminiowy rozczarował, informując o prawie 1,50 USD straty na akcję. Jego akcje wyraźnie tanieją, bo rynek oczekiwał, że sięgnie ona maksymalnie 10 centów. Popsuło to nastroje inwestorów. Nie zdołały ich poprawić dane o deficycie handlowym USA w listopadzie, który okazał się najniższy od pięciu lat. Kolejną sesję tanieją akcje spółek finansowych. Podobnie jak w poniedziałek, choć w mniejszej skali, w dół idą kursy Bank of America i Citigroup. Na początku sesji rosną kursy trzech największych koncernów naftowych: Exxon Mobil, Chevron i ConocoPhillips. Inwestorom tym razem nie przeszkadza spadek notowań ropy. 

MD 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, WST

Polecane