Indeksy w Europie zwyżkują, rośnie Carrefour

Reuters
opublikowano: 11-01-2002, 10:49

LONDYN (Reuters) - Sesje na europejskich giełdach zaczęły się w piątek od wzrostów. Zwyżkowały akcje sieci supermarketów Carrefour i spółek technologicznych, a inwestorzy czekali na wystąpienie szefa amerykańskiego Fedu, Alana Greenspana. "Inwestorzy są nadal bardzo ostrożni i nie chcą sprzedawać, ponieważ maja nadmiar gotówki i czekają na możliwości do inwestowania" - powiedział

LONDYN (Reuters) - Sesje na europejskich giełdach zaczęły się w piątek od wzrostów. Zwyżkowały akcje sieci supermarketów Carrefour i spółek technologicznych, a inwestorzy czekali na wystąpienie szefa amerykańskiego Fedu, Alana Greenspana.

"Inwestorzy są nadal bardzo ostrożni i nie chcą sprzedawać, ponieważ maja nadmiar gotówki i czekają na możliwości do inwestowania" - powiedział Udo Becker, makler z Merck Finck w Monachium.

Do godziny 10.40 indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,47 procent, a Eurostoxx 50 zyskał 0,52 procent.

Prezes Fed wypowie się na temat stanu gospodarki podczas konferencji Bay Area Council o 19.55 czasu warszawskiego, czyli już po zamknięciu europejskich notowań. Akcje francuskiego Carrefoura podrożały o sześć procent. Pomimo nieco słabszych przychodów ze sprzedaży w 2001 roku francuska spółka potwierdziła wcześniejsze prognozy wzrostu zysku.

W przeciwieństwie do swojego rywala, holenderskiego Aholda, spółka nie spodziewa się również, by dewaluacja waluty w Argentynie zmusiła ją do stworzenia rezerw na pokrycie strat.

Wzrosły również notowania europejskiego koncernu lotniczego EADS. W czwartek prezes kocernu potwierdził prognozy zysku na 2001 roku i zapowiedział, że przychody mogą być wyżśze od założeń i przekroczą 31 miliardów euro.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane