Indeksy w USA mogą wystartować pod kreską

PAL, MW, Bloomebrg
21-05-2010, 13:41

…takie zachowanie inwestorów amerykańskich w piątek sygnalizują kontrakty na główne indeksy oraz akcje. Futuresy na DJIA, S&P500 oraz Nasdaq zniżkują zgodnie na dwie godziny przed dzwonkiem o ponad 0,7 proc.

Czwartkowe zakończenie handlu w USA było niskie. Indeksy straciły w czwartek wyjątkowo dużo, bo ok. 4 proc. Aby się nie powtarzać, nie będziemy uzasadniali, dlaczego. Powody były takie same jak każdego innego dnia w tym tygodniu.

Na nastroje inwestorów w ostatnim handlowym dniu tygodnia nie będą miały wpływu publikacje makro, bo tych na dziś nie zaplanowano. Regulacje dla sektora finansowego w USA mogą zaś przyczynić się do zwiększonego ruchu na akcjach przedstawicieli branży finansowej.

Już teraz w handlu przedsesyjnym traci ponad 1,5 proc. Bank of America. Zniżkuje o 3 proc. przed dzwonkiem kurs Della. Spółka poinformowała o 50-proc. zwiększeniu zysku, ale mimo to rozczarowała niektórych analityków.

Wśród przedstawicieli Nasdaq tracą przed dzwonkiem Brocade Communications Systems oraz Salesforce.com. Traci ponad 3 proc. Abbott Laboratories, która ogłosiła zamiar kupna części producenta genetyków, India's Piramal Healthcare, za 3,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomebrg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Indeksy w USA mogą wystartować pod kreską