Indeksy w USA tracą przez Nokię i Conference Board

Paweł Kubisiak
27-11-2001, 16:44

Po trzech dniach wzrostów amerykańskie indeksy rozpoczęły wtorkową sesję od spadku głównych indeksów. Na otwarciu Dow Jones spadł o 0,1 proc. do 9.970,3 pkt., a Nasdaq stracił 0,5 proc. i wyniósł 1.931,59 pkt.

Inwestorzy rozpoczęli wyprzedaż spółek technologicznych po wypowiedzi prezesa Nokii, Jorma Ollila, którego prognozy sprzedaży były gorsze od oczekiwań rynku. W dół poszły akcje rywala Nokii, amerykańskiej Motoroli oraz Texas Instruments, największego producenta chipów do telefonów komórkowych.

Z kolei na Wall Street nastroje pogorszyły się po publikacji Conference Board, który poinformował o ostrym spadku wskaźnika zaufania konsumentów w listopadzie do 82,2 pkt. Napływ złych informacji spowodował, że Nasdaq spadł z trzymiesięcznego szczytu, który osiągnął na poniedziałkowej sesji. Na plusie utrzymały się jedynie niektóre spółki finansowe, akcje agencji informacyjnej Reuters oraz akcje linii lotniczych, w tym American Airlines i United Airlines.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy w USA tracą przez Nokię i Conference Board