Indeksy w USA zyskują przed decyzją Fedu

Przemek Barankiewicz
16-09-2003, 18:27

Po wzroście na początku wtorkowej sesji indeksy w USA ustabilizowały się. Chociaż niewielu ekonomistów wierzy w cięcie stóp, rynek w napięciu oczekuje komentarza po posiedzeniu banku centralnego. Poznamy go o 20.15 czasu polskiego.

Inwestorów nieco ucieszyły dane firmy Manpower, które uciszyły obawy o sytuację na amerykańskim rynku pracy. Badania pokazują, że w IV kwartale więcej pracodawców planuje zwiększenie etatów niż ich redukcję. Dane o inflacji w sierpniu także nie rozczarowały. 0,3-proc. wzrost cen dowodzi, że z tej strony nie ma dla gospodarki zagrożenia (Fed nie będzie musiał szybko podnosić stóp). Z drugiej strony, niska inflacja świadczy o niewielkim ożywieniu popytu konsumpcyjnego, na który liczy cała gospodarka.

Zyskuje kurs AOL Time Warner, który sprzeda koszykarski klub Atlanta Hawks i hokejowy Atlanta Thrashers. W czwartek koncern medialny zdecyduje, czy zrezygnować z cząstki AOL w swej nazwie.

Pokaźne przejęcie szykuje zbrojeniowy Lockheed Martin. Spólka kupi Titana, rządowego dostawcę technologii informatycznych, za 2,4 mld USD. Kurs twórcy samolotów f-16 spada, a spółka-cel zyskuje ponad 20 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Indeksy w USA zyskują przed decyzją Fedu