Indie: Amazon zablokował dużą transakcję głównego rywala

opublikowano: 06-08-2021, 12:58

Sąd Najwyższy Indii w piątek rozstrzygnął na korzyść Amazona złożony przez niego pozew. Amerykański gigant e-commerce oskarżał drugiego co do wielkości detalistę w Indiach, Future Group, o złamanie wcześniej obowiązujących umów w momencie, gdy spółka sprzedała część swoich aktywów za 3,4 mld euro jego głównemu rywalowi, konglomeratowi Reliance, pisze Reuters.

Amazon
Amazon
Adobe Stock

Rozstrzygnięcie sporu z udziałem dwóch multimiliarderów, Jeffa Bezosa z Amazona i Mukesha Ambaniego z Reliance, zmieni kształt dotkniętego pandemią sektora handlowego w Indiach i zaważy na tym, czy Amazonowi uda się osłabić dominację lokalnego gracza na rynku e-commerce.

Amerykański gigant oskarżył drugiego co do wielkości detalistę w kraju, Future Group, o naruszenie wcześniej zawartych umów, gdy firma sprzedała Reliance część swoich jednostek za 3,4 mld USD. Amazon, inwestując w 2019 roku w Future Group 200 mln USD, zastrzegł, że spółka nie może zostać sprzedana konkretnym podmiotom, w tym właśnie jego głównemu indyjskiemu rywalowi.

Indyjski Sąd Najwyższy stwierdził, że orzeczenie singapurskiego sądu arbitrażowego z zeszłego roku, który nakazał wstrzymanie transakcji, powinno być respektowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane