Indie sprowadziły najmniej węgla od 10 miesięcy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-12-2022, 09:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W listopadzie import węgla przez Indie był najmniejszy od 10 miesięcy ze względu na wzrost krajowego wydobycia tego surowca, informuje Reuters.

fot. Doug Kanter/Bloomberg

Według danych firmy Coalmint, w listopadzie 2022 r. Indie zakupiły za granicą 10,83 mln ton węgla energetycznego wobec 12,03 mln ton w październiku. Więcej jednak niż rok wcześniej, kiedy import wyniósł 9,45 mln ton.

Agencja podaje, że spadek importu determinowany był wzrostem produkcji w państwowym koncernie Coal India, który dostarcza aż 80 proc. krajowego węgla.

Z kolei import węgla koksowego – mającego zastosowanie głównie w hutnictwie – zmniejszył się do 4,56 mln ton z 4,95 mln ton w październiku i 5,3 mln ton w listopadzie 2021 r.

W ujęciu geograficznym – co nie może dziwić od rosyjskiej inwazji na Ukrainę – zwiększył się udział w imporcie węgla i koksu pochodzącego z Rosji. Więcej tego surowca trafiło też do Indii z Indonezji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane