Indonezja sprzedała najmniej długo od 2016 r.

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 30-03-2021, 14:20

Słabym wynikiem zakończył się wtorkowy przetarg obligacji Indonezji. Kraj z południowo-wschodniej Azji sprzedał najmniej długu od co najmniej 2016 r.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
Dżakarta, stolica Indonezji

Tamtejszy resort finansów sprzedał jedynie 4,75 bln rupii długu (328 mln USD) w postaci nieislamskich obligacji. Tymczasem cel sprzedażowy ustalony został na 30 mld rupii. Wartość otrzymanych ofert wyniosła co prawda 33,95 mld rupii, ale ze względu na wyższe oczekiwania odnośnie rentowności nie wszystkie zostały zaakceptowane.

To właśnie rosnące zyski z papierów skarbowych są obecnie głównym czynnikiem ograniczającym popyt na aktywa rynków wschodzących.

Warunki na rynkach finansowych, zarówno globalne, jak i krajowe, znajdują się pod presją rosnących rentowności obligacji - powiedział Deni Ridwan, jeden z dyrektorów w Ministerstwie Finansów. Dodał, że wpływ na wyniki aukcji miło też osłabienie lokalnej waluty.

Zdaniem analityków, odejście od aktywów rynków wschodzących może sugerować, że rzeczywiste rentowności obligacji amerykańskich będą rosły mocno w ciągu najbliższych kilku lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane