Czytasz dzięki

Indyjska rupia bliska dna

opublikowano: 04-03-2020, 09:25

Waluta Indii zmierza w kierunku rekordowego minimum ustanowionego w 2018 r. na poziomie 75 za amerykańskiego dolara. Obecnie rupia jest najtańsza od roku. Przecena wywołana jest obawami o rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

W środę rupia zniżkuje o około 0,4 proc. spadając do poziomu 73,6 za dolara. Tym samym jest obecnie najsłabszą walutą w Azji.

Rupie indyjskie
Zobacz więcej

Rupie indyjskie fot. Bloomberg

Do tej pory drugi najludniejszy kraj na świecie odnotował 28 przypadków infekcji koronawirusem, w tym 15 to turyści z Włoch. 

Według analityków ING Bank, rupia może osłabić się do co najmniej 75 za USD, przebijając rekordowe minimum z października 2018 r. 

Nie widzę czynników mogących osłabić presję sprzedaży w najbliższym czasie. Nie możemy wykluczyć ryzyka szybkiego rozprzestrzeniania się choroby w Indiach, co bez wątpienia nie pozostanie bez wpływu na rupię - powiedział Prakash Sakpal, ekonomista w ING Groep NV w Singapurze.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane