Indyjski gigant IT opuszcza rosyjski rynek

opublikowano: 13-04-2022, 18:56

Infosys ogłosił w środę, że wychodzi z Rosji w następstwie wojny na Ukrainie, a także w związku z oskarżeniami o konflikt interesów kierowanymi wobec brytyjskiego ministra finansów, informuje AFP.

Akshata Murty, żona brytyjskiego ministra finansów jest córką założyciela Infosys i posiada pakiet akcji wartości prawie 1 mld USD. W ostatnim czasie pojawiły się głosy krytyki, że w czasie kiedy Wielka Brytania nakłada sankcje na Rosję za napaść na Ukrainę, minister finansów Rishi Sunak korzysta na kontynuacji działalności indyjskiego giganta IT na rosyjskim rynku.

- Biorąc pod uwagę co się dzieje w regionie, zaczęliśmy przenosić całą działalność naszych centrów w Rosji do centrów poza tym krajem – powiedział w środę prezes Salil Parekh. – Nie pracujemy dziś z żadnym rosyjskim klientem i nie planujemy żadnej pracy z rosyjskim klientem w przyszłości – dodał.

Infosys podał w środę wyniki kwartalne. Zysk netto wzrósł o 12 proc. do 56,86 mld rupii (746 mln USD) przy przychodach rosnących o 22,7 proc. od 322,76 mld rupii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane