Infor: Debiut w drugiej połowie 2006 r.

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 23-06-2005, 00:00

Z planowanego na drugą połowę 2006 r. debiutu giełdowego Infor chce pozyskać 60-90 mln zł. Wyda je m.in. na akwizycje.

Od dawna zapowiadany debiut giełdowy Grupy Wydawniczej Infor zaczyna przybierać realne kształty. Prezes wydawnictwa chce uplasować na giełdzie 20-30 proc. akcji firmy, co powinno dać 20-30 mln USD wpływów.

— Wartość całej firmy wyceniam na 100 mln USD. Wysokość oferty jest pochodną naszych potrzeb inwestycyjnych — mówi Ryszard Pieńkowski, prezes wydawnictwa.

Dlatego można się spodziewać, że Infor uplasuje na giełdzie akcje nowej emisji. Prezes nie wyklucza pozyskania inwestora branżowego, choć — jego zdaniem —jest to mało prawdopodobne.

Infor planuje zadebiutować na giełdzie w drugiej połowie 2006 r.

— Prace nad prospektem zaczniemy w czwartym kwartale tego roku — mówi Ryszard Pieńkowski.

Środki z debiutu giełdowego mają być wykorzystane na akwizycje i nowe projekty wydawnicze, co ma pozwolić na zwiększenie dynamiki wzrostu, która teraz wynosi 10 proc. Obecnie wydawnictwo inwestuje kilkanaście mln zł rocznie.

— W tym roku planujemy kilka inwestycji. Myślimy o zakupach, a efekty naszych rozmów powinny być widoczne w najbliższych miesiącach — mówi prezes Inforu.

Jedną z takich inwestycji może być zagraniczne czasopismo branżowe, zrealizowane w postaci zakupu licencji, joint venture lub kupna produktu. W 2004 r. Infor utworzył spółkę z Manager Magazin Verlagsgesellschaft, wydającą polską edycję „Manager Magazine”.

W dalszej perspektywie prezes myśli o zdywersyfikowaniu działalności. W grę wchodzi telewizyjny kanał tematyczny i stacja radiowa.

— Czasopisma i szkolenia to nasze podstawowe dziedziny, trudno więc mówić w tym przypadku o dywersyfikacji — mówi szef Inforu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Infor: Debiut w drugiej połowie 2006 r.