Infor stawia na Wrocław i Kair

opublikowano: 24-04-2018, 22:00

Firma IT, która goni SAP-a, rozwija obsługę klientów w chmurze. Dla polskiego biura oznacza to więcej etatów, na początek 50.

Infor, amerykański dostawca oprogramowania ERP, który dwa lata temu otworzył w Polsce centrum usług, zamierza mocno przyspieszyć w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). Za rozwój w tym regionie odpowiada Cormac Watters, który uważa, że moment jest idealny. — Dołączyłem do Infora cztery miesiące temu. Firma dysponuje chmurą publiczną współdzieloną [na jednej instalacji pracuje wiele firm — przyp. red.] dla ERP, której nasi duzi konkurenci — SAP czy Oracle — jeszcze nie wprowadzili. Prawdopodobnie zrobią to za rok-dwa. Musimy w tym czasie przenieść tradycyjnych klientów do publicznej chmury — a chodzi o takie procesy, jak zarządzanie produkcją w fabryce, finansami czy sprzedażą — mówi Cormac Watters, który przez ostatnie cztery lata był dyrektorem zarządzającym SAP w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a wcześniej pracował m.in. w Aryzta, Greencore, CapGemini, Intentia czy Lawson Software.

Z końcem kwietnia Infor zamyka rok finansowy. Dopiero za ok. sześć tygodni zapadną decyzje o budżetach na konkretne projekty, w tym rozwój w Polsce. Chcemy w rok zwiększyć przychody w Europie o co najmniej 10 proc. - zapowiada Cormac Watters, szef Infora w regionie EMEA. Globalne przychody Infora to 3 mld USD, a Europa stanowi 40 proc.
Zobacz więcej

120 mln USD więcej:

Z końcem kwietnia Infor zamyka rok finansowy. Dopiero za ok. sześć tygodni zapadną decyzje o budżetach na konkretne projekty, w tym rozwój w Polsce. Chcemy w rok zwiększyć przychody w Europie o co najmniej 10 proc. - zapowiada Cormac Watters, szef Infora w regionie EMEA. Globalne przychody Infora to 3 mld USD, a Europa stanowi 40 proc.

Szybko, szybciej

Po stu dniach pracy w Inforze przygotował dla pracowników film o strategii dla EMEA, nad którą pracuje. Wrocławskie

biuro, w którym pracuje dziś 270 osób, pojawia się tam kilkakrotnie.

— Wrocław i Kair są ważne. O ile tradycyjne projekty ERP były czasochłonne, trwały ponad rok, to dziś, gdy używamy chmury, musimy być szybsi. Do tego potrzebni są pracownicy, którzy mają energię, są dobrze wykształceni, zdolni, znają wiele języków i chcą pracować. W Polsce i Egipcie mamy dostęp do utalentowanych ludzi — mówi Cormac Watters.

Szybkości oczekują klienci. — Wdrożenie systemu u klienta powinno się odbywać z naszego biura przez chmurę. Osoby w moim wieku, po pięćdziesiątce, instynktownie czują, że trzeba jechać do klienta. Mylą się, bo dzięki technologii robi się to zdalnie. Dlatego zwiększymy liczbę konsultantów we Wrocławiu i Kairze. Dziś jest ich po ok. 20 w obu miejscach — tłumaczy Cormac Watters.

Szkolenia + B+R

We Wrocławiu powstanie też centrum szkoleniowe Infora na Europę. Dziś szkolenia dla sprzedawców, konsultantów i partnerów, w tym Deloitte’a czy CapGemini, odbywają się online. Centrum ruszy w październiku. — Chciałbym też wykorzystać je do szkolenia studentów z uczelni, z którymi rozpoczęliśmy współpracę — dodaje Artur Sawicki, szef wrocławskiego centrum.

Poza liczbą konsultantów we Wrocławiu będzie też więcej osób pracujących nad nowymi rozwiązaniami. To polska część InforLabs, którego siedziba w USA znajduje się naprzeciwko MIT-u.

— Kilka miesięcy temu ruszył zespół InforLabs we Wrocławiu. Będziemy rekrutować zespół, który wdroży opracowane przez niego rozwiązania — mówi Artur Sawicki.

W tym zespole przybędzie 10-20 pracowników. Łącznie Infor urośnie jeszcze bardziej. — Obecnie szukamy kolejnych 50 osób, ekspertów z branży IT, ale także konsultantów wsparcia produktu i tę ofertę kierujemy m.in. do absolwentów filologii obcych. To plany na najbliższe miesiące, ale nowych pracowników na pewno będzie więcej — zapowiada Cormac Watters. Dwa lata temu firma zapowiadała wzrost do 500 pracowników w 2018 r. Poza Wrocławiem, najmłodszym centrum usług Infora w Europie, firma ma również centra usług w Pradze i Barcelonie (zajmuje się sprzedażą na Europę). © Ⓟ

3mld USD Takie są globalne przychody Infora, a Europa stanowi 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Infor stawia na Wrocław i Kair