Infor zaczyna Wrocław Story

Amerykański dostawca aplikacji biznesowych zatrudni 500 osób. Stolica Dolnego Śląska wygrała m.in. z Krakowem i Lizboną.

Dziś Infor, dostawca aplikacji biznesowych przeznaczonych do działania w chmurze, ogłosi otwarcie centrum usług we Wrocławiu. Do końca 2016 r. zatrudni 170 osób, a do końca 2018 r.

— 500. Powstaną działy rozwoju oprogramowania, usług wdrożeniowych, wsparcia technologii cloud i działań operacyjnych oraz obsługi klientów. Firma szuka pracowników głównie ze znajomością niemieckiego, angielskiego i francuskiego. Początkowo centrum ma wspierać rynek europejski, w przyszłości możliwe jest też wsparcie operacji poza Europą. Firma dotychczas miała w Polsce tylko biuro sprzedaży w Krakowie i współpracowała z partnerami, wspierając ponad 700 klientów, w tym Grupę Apator, Grupę Kęty, Rafako czy Zakłady Tłuszczowe Kruszwica. Wrocław będzie trzecim centrum usług Infora, po ośrodkach w Barcelonie i Pradze. Firma rozpatrywała lokalizację centrum w: Belfaście, Dublinie, Lizbonie, Pradze, Wrocławiu, Krakowie i Bukareszcie. Stolica Dolnego Śląska została doceniona za to, że jest miastem młodych ludzi znających różne języki, znajdują się tu uniwersytety techniczne i biznesowe, obecne są duże globalne firmy, a lokalne władze udzieliły inwestorowi wsparcia. Wrocław jest trzecim w Polsce miastem pod względem zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. W kwietniu 2015 r. pracowało w nim 23,7 tys. osób, więcej było w Krakowie i Warszawie, wynika z danych Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. Infor jest trzecim pod względem wielkości dostawcą aplikacji biznesowych na świecie, ma przychody na poziomie 2,8 mld USD, 73 tys. klientów, działa w ponad 200 krajach. Do klientów spółki należą m.in. Boeing, Ferrari, GlaxoSmithKline, Lockheed Martin i SAS. Ma 62 biura w Europie. Do firmy dołączyło pięć lat temu czterech członków kierownictwa Oracle’a, w tym prezes Charles Philips, który dziś jest szefem Infora. Od tego czasu firma zainwestowała w badania i rozwój ponad 1,7 mld USD i zwiększyłazatrudnienie z 8 tys. do ponad 14 tys. osób. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Infor zaczyna Wrocław Story