Informacje branżowe

Małgorzata Ciechanowska, Joanna Dobosiewicz
19-03-2013, 00:00

Biura, hotele, Galerie handlowe

GALERIE HANDLOWE

Nowy najemca w Atrium Molo

Salon z galanterią skórzaną Marc Pickard zajmie 130 mkw. w szczecińskim Atrium Molo. W ofercie sklepu jest m.in. galanteria skórzana, obuwie i futra. Powierzchnia handlowa w galerii wynosi 26 tys. mkw.  

GALERIE HANDLOWE

Rusza budowa Dekady w Nowym Targu

Jeszcze w marcu rozpocznie się budowa centrum handlowego Dekada w Nowym Targu. Powstanie na terenie dworca PKS, który będzie czasowo przeniesiony. Zaplanowano 3,38 tys. mkw. powierzchni handlowej, którą zapełni 17 sklepów i punktów usługowych. Przewidziano też parking na 150 miejsc. Podpisano już umowy na wynajem 85 proc. powierzchni. Wśród najemców są m.in. supermarket Tesco, Pepco, CCC, Rossmann i Apteka Centrum Zdrowia.

HOTELE

Nowy hotel w sieci Ibis Styles

Hotel Express Wałbrzych dołączył do sieci Ibis Styles i zmienił nazwę na Ibis Styles Wałbrzych. Trzygwiazdkowy obiekt oferuje gościom m.in. 130 pokoi, całodobowy bar i restaurację, a także dwie sale konferencyjne. Ibis Styles Wałbrzych jest drugim hotelem tej marki w Polsce, pierwszy do sieci dołączył Ibis Styles Gdynia Reda. Oba działają na zasadzie umowy franczyzowej.

BIURA

Netia zamówiła biuro

We Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej powstanie budynek biurowy o nazwie West Forum, który będzie nową siedzibą Telefonii Dialog, spółki z grupy Netia. Budowa biurowca jest podzielona na dwie fazy. W każdej z nich powstanie 6 tys. mkw. Dialog zajmie 4 tys. w pierwszej fazie. Zmianę siedziby zaplanowano na IV kw. 2013 r. Na potrzeby pracowników i klientów Netii w biurowcu powstaną centrum konferencyjne i parkingi. Wybór lokalizacji i negocjacje umowy najmu nadzorowała międzynarodowa firma doradcza CBRE.

BIURA

Nowojorski bank ulokuje się w Aquarius Business House

Bank of New York Mellonto wynajął 6250 mkw. w II fazie biurowca Aquarius Business House, powstającego w centrum Wrocławia. Pierwszy etap budowy zakończył się w listopadzie 2012 r. i ta część jest już wynajęta w 96 proc. Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na październik 2013 r. Właścicielem obiektu o łącznej powierzchni 25 tys. mkw. jest spółka Echo Investment. Biura w Aquarius Business House mają już firmy Tieto Poland, PwC i Axit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska, Joanna Dobosiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Informacje branżowe