Informacje z branży nieruchomości (1.07)

opublikowano: 01-07-2014, 00:00

Magazyny. biura, mieszkania

BIURA

Wmurowano kamień węgielny pod Dominikański

Trwają prace nad kompleksem Dominikańskim, budowanym przez firmę Skanska w centrum Wrocławia. Niedawno odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Trwają roboty przy budynkach A i B, przy czym ten pierwszy ma już trzy kondygnacje nadziemne, a drugi wychodzi dopiero nad ziemię. Po zakończeniu budowy oba będą miały po 6 pięter. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 40 tys. mkw. Oddanie do użytku pierwszego etapu zaplanowano na II kw. 2015 r. Skanska podpisała już pierwsze umowy najmu, m.in. z firmą Deloitte, która chce otworzyć tam swoją siedzibę. W kompleksie znajdą się też lokalne oddziały jego właściciela.

MIESZKANIA

Robyg ma kolejne pozwolenie na budowę w Wilanowie

Grupa Robyg dostała pozwolenie na budowę 5. etapu osiedla Królewskiego na warszawskim Wilanowie. Prace rozpoczną się w III kwartale 2014 r. W 5. etapie powstanie 90 lokali mieszkalnych i użytkowych. Na osiedlu trwa już budowa czterech budynków poprzedniego etapu, powstaje w nich łącznie 430 lokali. [ADO]

MAGAZYNY

Powstanie nowy park logistyczny MLP

MLP Group w przyszłym roku rozpocznie budowę swojego siódmego parku logistycznego w Polsce — MLP Wrocław. Kompleks o powierzchni 63 tys. mkw. powstanie na liczącej 16,3 ha działce w okolicach Wrocławia, w gminie Kąty Wrocławskie. Właściciel prowadzi już negocjacje z potencjalnymi najemcami.

BIURA

Dwóch nowych najemców w Horizon Plaza

Wśród najemców warszawskiego biurowca Horizon Plaza znajdą się marki Dior (której dystrybutorem w Polsce jest EPCD) oraz Coriant Polska. Firmy wynajęły łącznie 1 tys. mkw. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 35 tys. mkw. Pod kompleksem znajduje się dwukondygnacyjny parking na 600 samochodów. Podczas transakcji firmę EPCD reprezentował JLL, natomiast przedstawicielem Coriant Polska był Colliers International.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu