Kurs CD Projektu odbija. Analityk radzi "trzymaj"

Kamil ZatońskiKamil Zatoński
opublikowano: 2026-08-26 10:00

Wieści z targów Gamescom lekko podniosły notowania producenta gier. W raporcie wydanym jeszcze przed wydarzeniem jeden z analityków nie dostrzegał dużego potencjału wzrostu akcji w perspektywie 12 miesięcy.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Po przecenie we wtorek o 5,6 proc., w środę na otwarciu sesji kurs CD Projektu wzrósł o 0,8 proc. Wczoraj wieczorem firma pokazała na targach Gamescom pierwsze materiały z "Pieśni przeszłości", dodatku do "Wiedźmina 3". Nie ogłoszono jednak dokładnej daty premiery i uruchomienia przedsprzedaży, na co liczyła większość analityków. Niespodzianką było ogłoszenie, że 29 września pojawi się odświeżona wersja "Wiedźmina 3". Posiadacze wersji podstawowej otrzymają ją za darmo.

Dzień przed rozpoczęciem targów prezes CD Projektu ogłosił, że "Wiedźmin 4" pojawi się w 2028 r. Jest to zgodne ze zaktualizowanym harmonogramem wydawniczym, zakładanym przez Tomasza Rodaka, analityka z Domu Maklerskiego BOŚ. W raporcie z 18 sierpnia, a więc wydanym jeszcze przed targami, specjalista nie zmienił rekomendacji "trzymaj", a cena docelowa pozostała na poziomie 270 zł mimo skorygowania prognoz. wyników. Korekta to konsekwencja uwzględnienia przychodów z dodatku "Pieśni przeszłości", podwyższenia zakładanych nakładów inwestycyjnych oraz przesunięcia kilku premier w modelu.

Tomasz Rodak spodziewa się 476,9 mln zł zysku netto spółki w 2026 r. (o 27 proc. więcej niż zakładał do tej pory). Powód to wysoka sprzedaż katalogu starszych tytułów oraz dodatkowe źródła przychodów, takie jak premiera drugiego sezonu "Edgerunners" i wynikający z niej wzrost sprzedaży "Cyberpunka 2077".

Zastrzeżenia prawne DM BOŚ

Pobierz PDF