Informcje z branży IT (9.04)

opublikowano: 09-04-2014, 00:00

DOMDATA AG

Zielona energia pod nadzorem

Poznański producent oprogramowania DomData AG rozpoczyna kolejny etap wdrożenia systemu InForum BI Studio u niemieckiego zarządcy nieruchomości Kreisbau Tuebingen. Rozwiązanie ułatwi analizę danych na temat produkcji prądu pochodzącego z paneli solarnych instalowanych na dachach budynków. Zamontowane w panelach liczniki łączą się z systemem InForum za pośrednictwem sieci GSM.

GTS POLAND

Chmura prywatna w PFRON

GTS Poland, dostawca zintegrowanych usług telekomunikacyjnych i centrum danych, wdrożył dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) usługę prywatnej chmury z wykorzystaniem tzw. zarządzanego hostingu dedykowanego. Kontrakt został zawarty na 24 miesiące. W przetargu brały też udział firmy: Fujitsu Technology, K2 Internet i EO Networks. Poprzednio GTS zbudował dla PFRON sieć korporacyjną.

IBM

Praca dla informatyków na Śląsku

Do 2 tys. specjalistów ma docelowo zatrudniać niedawno otwarte Centrum Dostarczania Usług IBM w Katowicach. Dziś pracuje w nim kilkaset osób. Oddział ten będzie świadczył dla przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych usługi IT (m.in. zarządzanie systemami operacyjnymi serwerów, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa systemów, utrzymanie i monitorowanie sprzętu informatycznego). Spółka liczy na współpracę z uczelniami na Śląsku w pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry. IBM ma specjalistyczne ośrodki we Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

SIMPLE

Rozwój na rynku medycznym

Grupa Simple powiększyła się o opolskiego producenta IT dla służby zdrowia. Zakup większościowego pakietu udziałów firmy Medinet Systemy Informatyczne ma umocnić pozycję Simple na rynku medycznym i zapewnić możliwość oferowania kompleksowej i zintegrowanej platformy Simple.iMed, która obsługuje wszystkie procesy zachodzące w szpitalach i przychodniach. Medinet istnieje od ponad 14 lat, ma na koncie ponad 60 wdrożeń oprogramowania MediCom.

KT CORPORATION

Szybki internet dla Mazowsza

Do końca 2015 r. w województwie mazowieckim powstanie 3680 km sieci światłowodowej. Dzięki niej niemal wszyscy mieszkańcy regionu mają uzyskać dostęp do internetu. Koszt to około 458 mln zł, przy dotacji unijnej ponad 340 mln zł. Według Adama Struzika, marszałka województwa, przedsięwzięcie jest jednym z największych realizowanych obecnie w Europie. Polega m.in. na budowie sieci światłowodowej o przepustowości ponad 30 Mb/s. Wykonawcą jest konsorcjum z liderem KT Corporation z Korei Południowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu