ING: Kurs euro zejdzie najniżej od blisko 3 lat

Skutki polityki handlowej amerykańskiej administracji zepchną kurs euro do dolara w okolice dołków z początku 2017 r., zapowiadają stratedzy ING.

Euro
Zobacz więcej

Euro fot. Bloomberg

Notowania euro, wynoszące we wtorek 1,1040 USD, do końca roku będą kształtować się w przedziale 1,05-1,10 USD, przewidują specjaliści w raporcie. To oznaczałoby ich zejście w okolice dołków z pierwszego kwartału 2017 r. Zdaniem ekspertów kurs euro w dół zepchnie kontynuacja wojny handlowej między USA i Chinami, tym bardziej że ze strony USA istnieje realne ryzyko nałożenia (a przynajmniej zagrożenia nałożeniem) ceł także na import samochodów ze strefy euro. Wspólna waluta nie jest już niedowartościowana na tle dolara, a pozycjonowanie inwestorów spekulacyjnych nie jest na tyle mocno przechylone w kierunku gry pod przecenę euro, by nie mogło się przechylić jeszcze bardziej, przekonują specjaliści ING.

„Pozycje nastawione na osłabienie euro mogą jeszcze rosnąć, więc ten czynnik nie ogranicza potencjału spadku kursu EURUSD” – wynika z raportu.

Dodatkowo wspólnej walucie nie rokuje dobrze fakt, że rynek ma już daleko idące oczekiwania co do łagodzenia polityki Fedu. Oznacza to, że Fedowi będzie ciężko na tyle zaskoczyć swoimi posunięciami rynek, by dolar się osłabił (wyższe stopy procentowe Fedu w porównaniu z innymi bankami zwiększają koszt utrzymywania pozycji nastawionych na osłabienie amerykańskiej waluty, zniechęcając do gry pod umocnienie euro). Za trzy miesiące euro będzie kosztowało 1,07 USD (przy średniej prognoz Bloomberga na koniec roku sięgającej 1,12 USD), przekonują stratedzy ING. Jednak już za 12 miesięcy ich zdaniem kurs odbije do 1,13 USD.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy