ING: polskie akcje są drogie, ale jeszcze podrożeją

Przemek Barankiewicz
16-09-2003, 19:32

Polskie akcje są drogie, ale średnioterminowe perspektywy ich kursu pozostają obiecujące – twierdzą specjaliści ING Financial Markets. W raporcie z 16 września dowodzą oni, że proces realokacji oszczędności dopiero się rozpoczyna, a akcje będą zyskiwać kosztem obligacji.

Wrześniowe spadki doprowadziły do 10-proc. spadku indeksu WIG20, ale polska giełda pozostaje droga. Indeks blue chipów, nawet przy uwzględnieniu cięcia CIT w 2004r., winien być o 4 proc. niżej (raport wydano, gdy WIG20 wynosił 1541 punktów). To sprawia, że GPW jest obecnie najbardziej przewartościowanym parkietem w regionie. Taki trend jednak się utrzyma, bo do zagranicznych funduszy lokujących na rynkach wschodzących i krajowych funduszy inwestycyjnych ciągle płyną pieniądze. To z nawiązką zrekompensuje negatywne czynniki: oczekiwaną zalew nowych papierów na parkiecie i wzrost udziału akcji w portfelach OFE w pobliże historycznego maksimum.

ING radzi kupować akcje Computerlandu i TP SA.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ING: polskie akcje są drogie, ale jeszcze podrożeją