ING szykuje kolejną wypłatę z Inventum

opublikowano: 30-11-2021, 16:49

Klienci trzech funduszy Inventum dostaną przelewy odpowiadające wartości 30 lub 40 proc. jednostek, jakie mają w rejestrach.

W grudniu 2021 r. klienci trzech subfunduszy Inventum Parasol FIO mają otrzymać pieniądze pochodzące z częściowego umorzenia jednostek uczestnictwa, jakie są zapisane w ich rejestrach. ING Bank Śląski, pełniący rolę likwidatora funduszy Inventum, zapowiada wypłatę o równowartości 40 proc. jednostek subfunduszu Obligacji i po 30 proc. w przypadku subfunduszy Akcji oraz Stabilnego Wzrostu. Jednostki zostaną przeliczone na pieniądze według ostatniej wyceny, a ta datowana jest na 8 lipca 2021 r.

Częściowych wypłat z funduszy Inventum ING Bank Śląski dokonuje co jakiś czas począwszy od 2016 r.

ING Bank Śląski likwiduje fundusze Inventum (wcześniej znane pod nazwą Idea), po tym, jak w październiku 2014 r. KNF odebrała TFI pozwolenie na zarządzanie funduszami. Był to pierwszy taki przypadek w historii. W konsekwencji tej decyzji likwidacja funduszy spadła na banki depozytariuszy — w przypadku funduszy detalicznych na ING Bank Śląski. Polityka inwestycyjna byłego TFI sprawiła jednak, że w portfelach funduszy znajdują się aktywa o wątpliwej jakości i sprawa się przeciąga.

Z informacji jakie uzyskaliśmy w banku wynika, że grudniowej wypłaty nie należy traktować jako zwiastuna rychłego końca likwidacji trzech subfunduszy nią objętych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane