INGA odmieni branżę gazową

opublikowano: 06-01-2020, 22:00

Już po raz kolejny Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) i Gaz-System realizują wspólne przedsięwzięcie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Na czym ono polega? Rządowa agencja i wspomniane spółki wesprą prowadzone przez przedsiębiorców i naukowców badania przemysłowe i prace rozwojowe w sektorze gazowym. Ogłoszony przez NCBiR konkurs z poddziałania 4.1.1 „Strategiczne programy badawcze dla gospodarki — Wspólne Przedsięwzięcie INGA” POIR jest przeznaczony dla firm i jednostek naukowych, które chcą zagrać w jednej drużynie. W puli jest 311 mln zł. Połowę tej kwoty finansuje rządowa agencja, natomiast drugą część — PGNiG i Gaz-System. Na wsparcie mają szansę tylko projekty prowadzone w regionach słabiej rozwiniętych, czyli we wszystkich województwach z wyjątkiem Mazowsza.

— Celem programu jest współpraca przedstawicieli nauki i biznesu. Daje ona szansę na przełomowe odkrycia i wdrożenie ich do sektora przemysłowego — podkreśla Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBiR, podkreśla, że celem konkursu jest również zmniejszenie negatywnego oddziaływania branży energetycznej na środowisko.

WAŻNA DATA

3.02 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 4.1.1 POIR. Nabór zakończy się 6 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy