Innogy go kończy działalność

  • DI
opublikowano: 09-02-2021, 10:22

Jedyna w Polsce wypożyczalnia na minuty aut elektrycznych zakończy działalność w połowie marca.

O tym, że przyszłość Innogy go jest analizowana, Puls Biznesu pisał pod koniec września ubiegłego roku. Wiązało się to z przejęciem Innogy Polska przez koncern energetyczny E.ON.

— Widzimy, że dojście do rentowności tego przedsięwzięcia trwa dłużej, niż planowaliśmy – mówił wówczas prezes Filip Thon. - Pandemia miała wpływ na ten biznes i nawet jeśli na początku zakładaliśmy, że to długoterminowa inwestycja, to obecnie zastanawiamy się, co dalej. Wierzymy, że elektromobilność ma przyszłość, ale nie zaliczamy carsharingu do naszego podstawowego biznesu — tłumaczył.

Wypożyczalnia Innogy go została uruchomiona w kwietniu 2019 roku przez Innogy Polska. Dysponuje flotą 500 aut elektrycznych BMW i3. Działa na terenie Warszawy, a w okresie od września do listopada 2020 można było korzystać z jej aut również testowo w Zakopanem.

- Podczas całego okresu funkcjonowania użytkownicy przejechali elektrycznymi BMW i3 ponad 7 mln kilometrów, dzięki czemu ograniczono emisję dwutlenku węgla o prawie 1000 ton – informuje spółka.

W usłudze zarejestrowało się ponad 100 tys. osób.

- Niestety na przełomie ostatnich miesięcy rynek motoryzacyjny i flotowy w naszym kraju wyraźnie odczuł skutki pandemii koronawirusa. Wyniki w branży wynajmu aut w ostatnich trzech kwartałach znacząco spadły ze względu na ograniczone możliwości i potrzeby przemieszczania się. Uniemożliwiło to dalszy rozwój naszego innowacyjnego projektu i realizację założeń, dlatego też podjęliśmy decyzję o jego zakończeniu – powiedział Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility z Innogy Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane