Innova wchodzi do Oshee

Znany producent izotoników zyska partnera finansowego, który zostanie mniejszościowym właścicielem i pomoże przejmować za granicą.

Zobacz więcej

Dariusz Gałęzewski

ARC

Chcemy przejmować, więc potrzebny nam do tego doświadczony partner – tak można podsumować decyzję Oshee, producenta izotoników Oshee i wody Kinga Pienińska, który wpuścił właśnie do siebie fundusz Innova.

Jak wynika z wniosku złożonego do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nie chodzi o przejęcie kontroli, ale o wspólne jej sprawowanie z założycielami spółki, czyli Dariuszem Gałęzewskim oraz Dominikiem Dolińskim.

- „Strategia spółki na najbliższe lata to jeszcze bardziej dynamiczny rozwój marki Oshee na świecie, w tym inwestycje w kampanie reklamowe za granicą, oraz osiągnięcie czołowej pozycji z marką Kinga Pienińska na rynku wody mineralnej w Polsce.  Niezwykle istotnym elementem tej strategii będą kolejne przejęcia firm z branży FMCG mających wiodące pozycje w swoich kategoriach, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych (...) Aby zapewnić firmie wsparcie w realizacji tych celów, właściciele Oshee Polska zdecydowali się na pozyskanie silnego partnera, który poprzez swoje doświadczenia pomoże w rozwoju organizacji, we wprowadzeniu nowoczesnych metod zarządzania, w budowaniu silnej pozycji na rynkach zagranicznych oraz ułatwi sfinansowanie planów inwestycyjnych i akwizycyjnych” – czytamy w oświadczeniu spółki.

Jak udało nam się potwierdzić, Innova po uzyskaniu zgody UOKiK, miałaby około 30 proc. udziałów w Oshee. 

Roczne przychody spółki sięgają około 250 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu