Innowacyjność firmy zależy od pracowników

opublikowano: 27-10-2015, 22:00

Badanie wśród przedsiębiorców

Co decyduje o innowacyjności firm — badał instytut Keralla Research na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL). — Tylko z pracownikami, którzy są nastawieni na tworzenie nietypowych rozwiązań, firma może wejść na ścieżkę innowacji. Jednak to od strategii właściciela firmy zależy, czy uda mu się dobrać taki zespół — przyznaje Krzysztof Kamiński, prezes Alnea.

Obudzenie innowacyjności w ludziach to największe wyzwanie dla firmy. — Najlepszą metodą jest szeroka strategia firmy polegają na tym, że innowacyjność jest doceniana sama w sobie, że na każdy pomysł — nawet najbardziej abstrakcyjny — warto zwrócić uwagę.

Zielone światło dla najbardziej szalonych pomysłów — to chyba kryterium. Przy tym warto pamiętać, że wszyscy pracownicy mogą być źródłem innowacyjnych rozwiązań, niezależnie, czy są to kierownicy, czy osoby, które pracują dopiero drugi dzień — uważa Tomasz Bednarski, prezes Unicarda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane