Innowacyjność zawsze w cenie

opublikowano: 21-05-2018, 22:00

Kapituła nagrody podjęła decyzję o przyznaniu honorowych patronatów poszczególnym kategoriom.

Przyznawana siódmy rok nagroda Polskiej Rady Biznesu (PRB) utrzymuje wysoką pozycję wśród podobnych wyróżnień. Edycja zakończona wczorajszą galą w gmachu Ufficio Primo była pierwszą po symbolicznej korekcie regulaminu. Od początku patronem nagrody był Jan Wejchert, współzałożyciel i pierwszy prezes PRB. Los jednak sprawił, że odeszli także inni wybitni menedżerowie — Andrzej Czernecki i Jan Kulczyk. Kapituła podjęła zatem decyzję o przyznaniu honorowych patronatów poszczególnym kategoriom — są one wymienione w informacji o laureatach poniżej. Jedynie kategorię WIZJA I INNOWACJE firmuje zarząd PRB. Od kilku lat cieszy się ona dużym zainteresowaniem, jednak w obecnej edycji kapituła — po przeanalizowaniu wielu zgłoszeń — uznała, że… żadna kandydatura nie spełnia wyśrubowanych kryteriów i nie nominowała nikogo. Podczas finałowego posiedzenia stwierdziła jednak, że wyjątkowo silna jest stawka w kategorii SUKCES, więc jednego z nominowanych… przekierowano do WIZJI I INNOWACJI, jako że jego dorobek jak najbardziej się kwalifikował.

Zwycięzca każdej kategorii oraz laureat nagrody specjalnej otrzymał stylizowane serce.
Fot. Jerzy Dudek - FORUM

Dzięki tej salomonowej decyzji liczba wręczonych statuetek się nie zmniejszyła. Zwycięzca każdej kategorii od początku nagrody PRB otrzymuje stylizowane serce, replikę rzeźby Alexandry Wejchert. Laureaci wyłaniani są w wielostopniowej, żmudnej procedurze z masy kandydatów, zgłaszanych przez… 700 instytucji, organizacji oraz osób prywatnych. Wartości, które od początku przyświecają nagrodzie, ujęte są w maksymie „Wierzyć, działać, dawać”, odpowiadającej trzem kategoriom.

Nagrodą specjalną PRB uhonorowany został 84-letni nestor polskiego dziennikarstwa — ksiądz Adam Boniecki. Wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” doceniony został za najwyższą etykę dziennikarską, pierwszeństwo dobra odbiorcy przed dobrem mediów, obiektywizm, wierność prawdzie, szacunek dla ludzi, tolerancję. W jesieni życia laureat zbiera wiele wyrazów uznania. Telewizyjny Superwiktor w 2012 r. był podsumowaniem jego dorobku redaktorskiego. Od początku tzw. dobrej zmiany wyróżnianie księdza Adama Bonieckiego zyskało jednak inny kontekst. W 2016 r. otrzymał nagrodę specjalną Business Centre Club, a później środowiskową Grand Press XX-lecia, ponieważ dowiódł, że „milczenie jednego dziennikarza może być bardziej wymowne, niż wrzawa wielu mediów”. PRB naprawdę trafiła w dziesiątkę.

Laureaci siódmej edycji nagrody Polskiej Rady Biznesu (PRB):

Zenon Ziaja,

Przemysław Gacek,

Bartosz Pilitowski,

Adam Boniecki

Kapituła nagrody PRB w kategorii SUKCES, której patronem jest Jan Kulczyk, wybrała Zenona Ziaję, założyciela i prezesa Zakładu Produkcji Leków Ziaja. Nagrodzony w kategorii WIZJA I INNOWACJE Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes Grupy Pracuj, dostarcza firmom nowatorskich rozwiązań w rekrutacji pracowników.

Nagrodę im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA (tej statuetce towarzyszył czek na 100 tys. zł) otrzymał Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska, monitorującej wymiar sprawiedliwości. Nagrodą specjalną im. Jana Wejcherta uhonorowany został Adam Boniecki, kapłan i dziennikarz.

 

POZOSTALI NOMINOWANI FINALIŚCI

Laureaci siódmej edycji nagrody PRB wyłonieni zostali z krótkich list nominowanych w regulaminowych kategoriach. Kwartet uhonorowany statuetkami przedstawiamy powyżej, a oto pozostali finaliści:

SUKCES

Zbigniew Grycan

(Lodziarnie Firmowe Grycan)

WIZJA I INNOWACJE

Nominacji nie było

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Paweł Cywiński

(Fundacja Chlebem i Solą)

Andrzej Guła

(Polski Alarm Smogowy)

Weronika Paszewska

(Fundacja Akcja Demokracja)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane