Innowatorzy z Polski z pieniędzmi na B+R

opublikowano: 12-05-2015, 00:00

Instrument dla MSP

5 polskich firm zostało beneficjentami kolejnej, zakończonej w marcu rundy finansowania w ramach programu Instrument dla MSP (Horizon 2020 SME Instrument). Są to BCAST i Management Data Systems z Warszawy, Exc z Krakowa, Sup4Nav ze Szczecina oraz Plasma System z Siemianowic Śląskich. Dostaną po 50 tys. EUR na sfinansowanie analiz wykonalności swoich projektów, a także mogą zwrócić się o trzydniowe szkolenia biznesowe.

Tym razem Polska z wynikiem 5 firm znalazła się w środku stawki. Liderami były Hiszpania (34 beneficjentów), Włochy (25) i Wielka Brytania (18). W sumie do Komisji Europejskiej w tej rundzie spłynęło 1569 zgłoszeń. Wybrano 161 firm.

Od uruchomienia w 2014 r. programu pierwsza trójka nie zmieniła się — Hiszpania ma już w sumie 163 beneficjentów, Włochy 133, a Wielka Brytania — 99. Gęste sito unijnego programu od początku przeszło 13 firm z Polski. Na szarym końcu są Malta, Bułgaria i Chorwacja, w których od uruchomienia programu beneficjentami zostało po jednej firmie.

Instrument dla MSP to unijny program z dotacjami na badania i rozwój, przeznaczony tylko dla małych firm. W jego ramach w ciągu 6 lat do przedsiębiorców trafi łącznie 3 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Innowatorzy z Polski z pieniędzmi na B+R