Inpro gotowe zastąpić Polnord

EG, DI
opublikowano: 10-04-2012, 00:00

Budowa Wyspy Spichrzów i szpitala spa — do takich inwestycji szykuje się trójmiejski deweloper.

To miał być sztandarowy projekt deweloperski w formule PPP. Mowa o budowie Wyspy Spichrzów w Gdańsku. W prestiżowej lokalizacji miał powstać kompleks mieszkaniowy z biurami, sklepami, hotelem i Muzeum Bursztynu. Do jesieni ubiegłego roku realizację inwestycji negocjował z miastem Polnord. Zakończył je bez rezultatu, bo uznał, że projekt nie spina się finansowo.

Trójmiejski Inpro może go zastąpić.

— Gdańsk przygotowuje się do powtórzenia przetargu na zabudowę Wyspy Spichrzów. Z informacji, które do nas docierają, wynika, że nowe zasady współpracy będą bardziej korzystne dla deweloperów: działka będzie wyceniona niżej niż w czasie hossy, a miasto weźmie na siebie część kosztów i ryzyk. Choć nowe warunki będą znane pod koniec kwietnia, szykujemy się do wzięcia udziału w powtórzonym przetargu — mówi Piotr Stefaniak, prezes Inpro.

Do końca kwietnia wiceprezydenci Gdańska pracują nad koncepcją realizacji tej inwestycji. Rozważane są dwie opcje — realizacji inwestycji w całości oraz podzielenia jej na mniejsze części. Bardziej prawdopodobny jest pierwszy scenariusz — zaznacza Magdalena Kuczyńska z gdańskiego magistratu. Inpro jest właścicielem m.in. Domu Zdrojowego w Jastarni, a w Mikołajkach buduje condohotel. Gdy już go skończy, chce rozpocząć kolejną inwestycję, tym razem dla kuracjuszy-pacjentów. Prezes nie ujawnia jej lokalizacji.

— To będzie kompleks, w którym — oprócz centrum spa — będzie można rehabilitować,przeprowadzać mniej skomplikowane operacje, być może porody. Inpro postawi budynek i go wyposaży. Zarządzaniem zajmie się spółka, w której udziałowcami będzie Inpro oraz grono znanych lekarzy. Wartość inwestycji szacujemy na około 130 mln zł — mówi Piotr Stefaniak.

W I kw. 2012 r. Inpro sprzedało 107 mieszkań brutto. Plan grupy na cały rok sięga 510. Zacieśni współpracę z PKO BP, który będzie prowadził rachunki powiernicze dla jego inwestycji mieszkaniowych. Są one wymagane przez tzw. ustawę deweloperską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG, DI

Polecane