Inpro idzie po 100 mln zł

MBE
opublikowano: 30-12-2010, 08:15

Nowe inwestycje, przejęcie i zakup gruntów - na to potrzebuje pieniędzy deweloper.

Inpro planuje kilka dużych inwestycji na dobrze sobie znanym, trójmiejskim gruncie. Na rozwój potrzebuje jednak pieniędzy, dlatego w lutym 2011 r. pojawi się na parkiecie. Grupa liczy na 100 mln zł brutto (95,5 mln zł netto), z czego 30 mln zł przeznaczy na budowę osiedli: City Park w Gdańsku i Chmielna Park na Wyspie Spichrzów oraz condohotelu w Mikołajkach. Około 50 mln zł ze sprzedaży akcji zamierza wydać na zakup gruntów pod kolejne inwestycje, a ponad 13 mln zł na przejęcie 51 proc. udziałów w spółce Domesta, dzięki czemu chce wzmocnić pozycję w segmencie mieszkań popularnych.
- Zamierzaliśmy wejść na giełdę wcześniej. Inpro stała się spółką akcyjną w 2008 r., ale wstrzymaliśmy się z powodu kryzysu - mówi Piotr Stefaniak, prezes i jeden z trzech wspólników spółki.
Inpro planuje wyemitować do 10 mln nowych akcji. Większość, bo aż 80 proc., zaoferuje inwestorom instytucjonalnym.
Nowi akcjonariusze obejmą 25 proc. akcji w podwyższonym kapitale Inpro.
Spółka buduje apartamenty, domy jednorodzinne i biurowce. Do tej pory oddała prawie 3 tys. mieszkań. Grupa zarządza też czterogwiazdkowym hotelem Dom Zdrojowy w Jastarni. Należy do niej także firma Rugby - produkująca prefabrykaty.
- Ten rok będzie dla nas rekordowy pod względem liczby sprzedanych mieszkań. Będziemy więc dalej koncentrować się na działalności na tym obszarze. Trójmiejski rynek rozwija się znakomicie, siła nabywcza klientów jest bardzo duża - przekonuje Piotr Stefaniak.
Ale nie wyklucza ekspansji na inne rynki.
- Analizujemy na bieżąco rynek budowlany w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Krakowie, ale to, czy się tam pojawimy, będzie zależało od tego, czy uda się sprzedaż akcji - mówi Piotr Stefaniak.
W 2009 r. sprzedaż grupy wyniosła 178,4 mln zł, a wynik netto 29,2 mln zł. Po półroczu tego roku oba wskaźniki wynoszą odpowiednio 67,8 oraz 7,5 mln zl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane