Inpro łapie wiatr w żagle

opublikowano: 28-08-2017, 22:00

Trójmiejski deweloper zwiększa zysk o ponad połowę i powiększa ofertę.

W pierwszym półroczu 2017 skonsolidowane przychody ze sprzedaży notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Kapitałowej Inpro wyniosły

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

81,9 mln zł, natomiast zysk brutto sięgnął 29,1 mln zł, co oznacza, że był o 43 proc. wyższy niż przed rokiem. Aż o 57 proc. — do 10,5 mln zł — wzrósł zysk netto dewelopera. Od stycznia do czerwca 2017 r. Inpro podpisał 265 umów przedwstępnych wobec 201 przed rokiem.

— Nasze wyniki zapowiadają, że cały 2017 r. powinniśmy zakończyć z wyższą sprzedażą mieszkań niż rok wcześniej przy jednoczesnym wzroście liczby lokali wprowadzonych do sprzedaży. Poprawa rentowności związana jest z wyższą marżą realizowaną na sprzedawanych mieszkaniach oraz lepszymi wynikami spółek powiązanych,które odpowiadają już ponad 25 proc. przychodów grupy — mówi Piotr Stefaniak, prezes Inpro. Do sierpnia 2017 r. r. deweloper wprowadził do sprzedaży 353 nowych mieszkań i domów w pięciu inwestycjach. Do końca roku planuje powiększyć ofertę o kolejnych 358 lokali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu