Insignis FIZ przyciągnął miliony

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 25-06-2015, 22:00

Autorski fundusz Grzegorza Witkowskiego, byłego członka zarządu Trigon TFI, skusił zamożnych inwestorów, którzy powierzyli mu 66 mln zł.

Rynkowy rekord — tak o wynikach pierwszej emisji certyfikatów Insignis FIZ, funduszu absolutnej stopy zwrotu, mówi Grzegorz Witkowski, jego twórca i zarządzający. Inwestorzy wpłacili do jego portfela 66 mln zł i z pewnością jest to sukces, biorąc pod uwagę, że aktywa były pozyskiwane własnymi siłami z pominięciem dystrybutorów zewnętrznych.

Niemniej, w dobie popularności autorskich funduszy, których przybywa ostatnio jak grzybów po deszczu, słowo rekord jest nieco na wyrost. Nie tak dawno „na swoje” poszedł Arkadiusz Bogusz, który w pierwszej emisji certyfikatów pozyskał prawie 90 mln zł. Sukces obu finansistów to pochodna świetnej historii wyników, a także wyrafinowanych pomysłów inwestycyjnych. Insignis FIZ będzie stosował strategię long/short, która polega na równoczesnym zajmowaniu długiej pozycji w akcjach i zabezpieczaniujej krótką sprzedażą, co ma pozwolić na zarabianie bez względu na koniunkturę. Grzegorz Witkowski, który portfelem zarządza wraz z Pawłem Petelskim — selekcjonerem z Nordea OFE — zapewnia, że jego fundusz będzie neutralny rynkowo i zarobi nawet wtedy, gdy na giełdach leje się krew.

Specjalista przetestował podobną metodę na zyski we flagowym funduszu Trigona — Quantum Absolute Return. Od początku działalności, czyli od 2012 r., fundusz zarobił ponad 46 proc., a przez 10 kwartałów tylko raz znalazł się pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu