Instytut Monitorowania wchodzi do Rumunii

Marcin Zawiśliński
04-06-2008, 00:00

Instytut Monitorowania Mediów kupił 60 proc. udziałów w rumuńskiej spółce MediaTrust Romania. Do końca czerwca obejmie 99 proc.

Instytut Monitorowania Mediów kupił 60 proc. udziałów w rumuńskiej spółce MediaTrust Romania. Do końca czerwca obejmie 99 proc.

Przejęcie MediaTrust Romania, monitorującej 143 tytuły prasowe, dziewięć stacji telewizyjnych, sześć rozgłośni radiowych oraz tamtejsze portale internetowe, to pierwsza zagraniczna inwestycja polskiej firmy z branży monitoringu mediów.

— Nie mogę podać wartości transakcji ze względu na zapisy o poufności w umowie — zastrzega Paweł Sanowski, prezes Instytutu Monitorowania Mediów (IMM).

Nie jest to pierwsze przejęcie w historii spółki, która od 2004 r. jest liderem w swojej branży w Polsce. Rok wcześniej IMM nabył inną polską firmę — Horabik i Media.

— Nie wykluczamy dalszych inwestycji, ale teraz chcemy zdobyć doświadczenie w Rumunii — przyznaje Paweł Sanowski.

Głównym klientem IMM jest branża public relations. Firma obsługuje 25 spośród 27 agencji PR zrzeszonych w Związku Firm Public Relations.

— Rynek rumuński przypomina obecnie rynek polski sprzed kilku lat. Na początku XXI wieku monitoring mediów prowadziło u nas wiele agencji PR. Obecnie nie ma żadnej, która robi to samodzielnie. W Rumunii monitoring mediów przez agencje PR nadal funkcjonuje. To daje nam znaczną przewagę rynkową — uważa Paweł Sanowski.

Zarządzana przez niego firma w 2007 r. przyniosła 11 mln zł przychodu i zamierza dalej umacniać swoją pozycję na polskim rynku. MediaTrust powstał w 1999 roku i zatrudnia blisko 40 osób. Jest jedyną rumuńską firmą należącą do FIBEP — międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego 91 firm, monitorujących media w 41 krajach świata.

11

mln zł Tyle milionów złotych przychodu wypracował w 2007 r. Instytut Monitorowania Mediów...

180

...a tylu zatrudnia pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zawiśliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Instytut Monitorowania wchodzi do Rumunii