Intel rozczarował inwestorów informując, że w minionym kwartale miał 1,6 mld USD straty netto. Rok wcześniej miał 1,5 mld USD zysku netto. W ujęciu skorygowanym producent chipów miał 2 centy zysku na akcję. To pięć razy mniej niż oczekiwano. Przychody również nie osiągnęły wskazywanej przez analityków wysokości. Sięgnęły 12,8 mld USD, czyli ok. 100 mln USD mniej niż oczekiwał rynek.
Producent chipów poinformował o zamiarze zredukowania zatrudnienia o ponad 15 proc. w ramach planu redukcji kosztów o 10 mld USD. Intel ogłosił, że nie wypłaci dywidendy w czwartym kwartale roku rozrachunkowego. Obniży również roczne nakłady inwestycyjne o ponad 20 proc.
Rozczarowaniem okazały się również prognozy Intela. W obecnym kwartale spodziewa się 3 centów straty na akcję w ujęciu skorygowanym przy 12,5-13,5 mld USD przychodów. Analitycy prognozowali 31 centów zysku na akcję przy 14,35 mld USD przychodów.