Intel rozpocznie współpracę z indyjskim Reliance Jio

  • Paweł Makosz
opublikowano: 21-06-2021, 18:33

W poniedziałek Intel poinformował, że będzie współpracował z indyjskim Reliance Jio w celu opracowania technologii sieci 5G.

fot. Bloomberg

W zeszłym roku jednostka venture capital Intela zainwestowała 250 mln USD w Reliance Industries Jio Platforms. Obie firmy znajdą obszary partnerstwa technologicznego. W poniedziałek Intel poinformował, że będzie pracował nad "współinnowacjami" z Reliance Jio m.in. dla swojej sieci dostępu radiowego 5G (RAN).

– To jest owoc tego partnerstwa – powiedział Navin Shenoy, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny grupy platform danych w Intelu.

Reliance Jio jest jednym z wielu przewoźników na całym świecie stosujących nowe podejście do budowy sieci 5G. Zamiast używać sprzętu przede wszystkim z firm telekomunikacyjnych, takich jak Nokia, Ericsson lub Huawei, przewoźnicy przesuwają się w kierunku korzystania z oprogramowania do obsługi większej liczby funkcji sieciowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane