Intercity odwoła się od decyzji UOKiK

DI
opublikowano: 07-01-2010, 14:44

PKP Intercity zamierza odwołać się od decyzji prezesa UOKiK. Bo wiązałaby się z wycofaniem promocyjnych ofert, takich jak Bilet weekendowy, Bilet podróżnika. Pod znakiem zapytania byłoby też dalsze prowadzenie internetowej sprzedaży biletów.

Wymienione oferty były bardzo dobrze oceniane przez pasażerów - twierdzą władze spółki - ponieważ pozwalały podróżować znacznie taniej aniżeli na warunkach standardowych.

Przewoźnik przyznaje, że - podobnie jak w przypadku promocji stosowanych np. przez linie lotnicze czy operatorów telefonii komórkowej - korzystanie z jego ofert specjalnych wiąże się z pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi np. rezygnacji lub zmiany warunków korzystania z usługi. Podkreśla jednak, że korzyści przewyższają wspomniane uciążliwości.

"Decyzją swą Prezes UOKiK uznał, ze niektóre ograniczenia dotyczące zmiany umowy przewozu lub odstąpienia od niej w ramach ofert specjalnych i sprzedaży internetowej naruszały zbiorowe interesy konsumentów. Zdaniem PKP Intercity, wybieranie przez szerokie rzesze Pasażerów zakwestionowanych przez Prezesa UOKiK ofert specjalnych i sprzedaży internetowej, pomimo istniejącego wyboru świadczy o ogólnie pozytywnym ich odbiorze przez Pasażerów. Uzasadnia to złożenie odwołania od decyzji Prezesa UOKiK" - czytamy w komunikacie spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane