Interferie bardziej polskie

Ewa Szczecińska
opublikowano: 21-07-2008, 00:00

Mam już w głowie plan naprawczy Interferii — zdradza „Pulsowi” Wojciech Kudera, nowy prezes turystycznej spółki Polskiej Miedzi.

Mam już w głowie plan naprawczy Interferii — zdradza „Pulsowi” Wojciech Kudera, nowy prezes turystycznej spółki Polskiej Miedzi.

Wojciech Kudera, który wygrał konkurs na prezesa w turystyczno-hotelarskich Interferiach, prawdopodobnie dopiero we wrześniu przejmie stery w spółce. Jednak wie już, kogo wskaże na swojego zastępcę i co chce zmienić w zarządzaniu firmą. Nie można powiedzieć, że jej nie zna, bo przecież pracował w niej w latach 1993-98, a następnie kierował nią przez cztery lata, od 2002 do 2006 roku. Przygotowywał giełdowy debiut. Nie popiera więc krytyki niektórych analityków, że firma pośpieszyła się z wejściem na parkiet.

— Według mnie w tamtym okresie spółka zbyt nisko wyceniła aktywa. Ustalono cenę emisji na 6 zł, skoro rynek był tak chłonny, że można było postawić nawet na 10 zł za akcję — wspomina Wojciech Kudera.

Nie chce komentować pracy poprzedników. Obserwując spółkę przez ostatnie dwa lata, zauważył jednak decyzje, których sam nigdy by nie podjął. Mówi tu m.in. o pozwoleniu na odejście bardzo ważnego niemieckiego kontrahenta, który zerwał umowę ze spółką po nieuzgodnionym z nim, uciążliwym dla gości remoncie nadmorskiego ośrodka Cechsztyn. Nie może też zrozumieć zupełnie nieuzasadnionych ekonomicznie decyzji i wydatków związanych z pozyskaniem klientów z Czech, skoro — jak mówi — bliższy im jest Adriatyk niż Bałtyk.

— Dziś najwięcej interesuje mnie zaniedbany klient polski. Właśnie na nim powinno nam teraz zależeć najbardziej. Nie możemy w dużej części opierać funkcjonowania firmy na dotychczasowym niemieckim kliencie przy obecnej wartości euro i to chcę zmienić w pierwszej kolejności — zapowiada nowy prezes Interferii.

Wojciech Kudera zamierza kontynuować politykę powiększania bazy noclegowej. Nowy prezes zapowiada też oszczędności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu