Interferie mają gości

GRA
opublikowano: 19-01-2010, 00:00

Hotelarska spółka zależna KGHM zwiększyła w minionym roku i przychody, i zyski. Ten rok nie będzie gorszy.

Hotelarska spółka zależna KGHM zwiększyła w minionym roku i przychody, i zyski. Ten rok nie będzie gorszy.

Interferie zafundowały wczoraj inwestorom niespodziankę, która najwyraźniej przypadła im do gustu. W trakcie sesji podała wstępne wyniki za 2009 r. Na reakcję kursu nie trzeba było długo czekać — około godz. 14 wystrzelił przy dużych obrotach i rósł nawet o ponad 5 proc. Ostatecznie zakończył dzień na poziomie 5,34 zł (+3,3 proc.).

Interferie podały, że frekwencja w ich hotelach wzrosła w minionym roku o 8 p. proc., do 63 proc. Przełożyło się to na wyższe przychody — zwiększyły się z 38 mln zł w 2008 r. do 45 mln zł w 2009 r. Poprawę widać też na poziomie zysku netto — wyniósł 3 mln zł, wobec 0,8 mln zł w 2008 r.

— Patrząc na rezerwacje na pobyty w 2010 r. prognozuję, że ten rok nie będzie się różnił od poprzedniego. I to zarówno jeśli chodzi o wyniki, jak i o przychody — przewiduje Adam Milanowski, prezes Interferii.

W tym roku lubińska spółka skupi się na flagowym projekcie, czyli budowie ośrodka Interferie Medical SPA w Świnoujściu. Wartość inwestycji to 90 mln zł, a termin jej oddania to druga połowa 2011 r.

— Wszystko postępuje zgodnie z harmonogramem. Rozpoczęły się już prace rozbiórkowe budynków dawnego obiektu Barbarka II, a na początku drugiego kwartału powinny się rozpocząć prace budowlane — zapowiada Adam Milanowski.

Zarząd wybrał już bank, który będzie finansował tę inwestycję, i jest po wstępnych rozmowach na temat kredytu.

— Będziemy się starali współfinansować tę inwestycję ze środków własnych, lecz nie z leasingu zwrotnego, o czym wcześniej była mowa, ale dzięki pożyczce — dodaje Adam Milanowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu