Internetowa apteka doz.pl będzie oferowała dostawy leków do domu

ISB
opublikowano: 10-07-2008, 14:13

Portal doz.pl rozpocznie w sierpniu dostawę leków bezpośrednio do domów zamawiających, poinformowała spółka DOZ w czwartek. DOZ należy do grupy Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF).

"W maju Minister Zdrowia wydał rozporządzenie zgodnie, z którym możliwe jest dostarczanie leków zamówionych drogą internetową do domu klienta. Wysyłka produktu leczniczego odbywać się musi w warunkach zapewniających jego jakość oraz bezpieczeństwo stosowania. Portal doz.pl jako pierwszy w Polsce wprowadzi w sierpniu w pełni zgodną z polskim prawem dostawę leków wprost do zamawiającego. Doz.pl zapewnia dostawę w specjalnych klimatyzowanych samochodach, z apteki leżącej najbliżej zamawiającego (a nie z oddzielnego centrum dystrybucji, co wydłuża czas transportu i związane z tym ryzyko) - tak, by zamówienie zostało zrealizowane w możliwie najkrótszym czasie. Jako pierwsi z tej usługi będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy i Poznania" - czytamy w komunikacie.

DOZ poinformował, że do końca 2008 r. usługa zostanie wprowadzona w całym kraju. Spółka należy bezpośrednio do holdingu CEPD, który PGF utworzył dla celów ekspansji w Europie Środkowej.

"Bardzo ważnym elementem zdobywania i umacniania pozycji na nowych rynkach będą rozwiązania internetowe, takie jak doz.pl. Jest to perspektywiczny kanał sprzedaży nie tylko w Polsce. Projekt będzie wzorcem dla podobnych rozwiązań w innych krajach Europy Centralnej - powiedziała prezes CEPD Maria Wiśniewska, cytowana w komunikacie.

PGF miała 19,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2008 roku wobec 19,16 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1352,75 mln zł wobec 1120,51 mln zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Internetowa apteka doz.pl będzie oferowała dostawy leków do domu