Internetowy hit z paraolimpiady (WIDEO)

DI, PAP
opublikowano: 2012-09-07 07:46

Zagranie brytyjskiego pingpongisty Davida Wetherilla podczas paraolimpijskiego meczu w Londynie z reprezentującym Niemcy Tomaszem Kusiakiem polskiego pochodzenia stało się internetowym hitem.

Obejrzało je na filmie na YouTube już blisko 4 miliony osób.

Punkt zdobyty w ekwilibrystyczny sposób z topspinowego forhandu zawodnik okupił bolesnym upadkiem. Mimo porażki, która zamknęła mu awans do ćwierćfinałów 22-letni sportowiec stał się kolejną gwiazdą XIV Paraolimpiady, a zagranie okrzyknięto "akcją Supermana".

"Dorastałem oglądając podobne zagrania właśnie w internecie. Teraz jestem bohaterem na YouTube. To niewiarygodne" - powiedział Wetherill, który choruje na genetyczne zaburzenie rozwoju kości. Dysplazja jest nieuleczalna i musi poruszać się o kuli.

Mimo choroby znakomicie gra w tenisa stołowego; jest jednym z lepszych zawodników w Wielkiej Brytanii. W igrzyskach paraolimpijskich gra po raz drugi. Cztery lata temu występował w Pekinie.