Interpol poszukuje byłego ministra finansów Surinamu

PAP
opublikowano: 11-07-2021, 17:10

Interpol umieścił byłego ministra finansów Surinamu Gillmore'a Hoefdraada na liście osób poszukiwanych. Hoefdraad jest podejrzany o popełnienie jedenastu przestępstw kryminalnych. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności - informuje w niedzielę dziennik "Dagblad Suriname".

Latem ubiegłego roku prokuratura w Surinamie, byłej holenderskiej kolonii leżącej w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, wydała nakaz jego aresztowania.

Jak informuje dziennik "Dagblad Suriname" Hoefdraad jest podejrzewany o 11 przestępstw kryminalnych takich jak sprzedaż budynków rządowych bez zgody, oraz manipulacje przy sprzedaży złota.

Z informacji opublikowanych w niedzielę przez dziennik NRC wynika, że nie potwierdziły się wcześniejsze zarzuty o defraudację 90 mln euro z banku centralnego.

W maju 2020 r. parlament przegłosował zgodę na ściganie byłego ministra, ten jednak "rozpłynął się jak kamfora". Od tego czasu jest poszukiwany przez surinamski wymiar sprawiedliwości.

Prokuratura w Paramaribo, stolicy kraju, poinformowała media w sobotę, iż po wielu miesiącach "wreszcie Interpol umieścił Gillmore'a Hoefdraada na liście poszukiwanych”.

Byłemu ministrowi finansów grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane