Investcon Group zmienił nazwę na INC

ISBNews
opublikowano: 25-02-2014, 15:38

Investcon Group zmienił nazwę na INC, poinformował prezes Paweł Śliwiński. Spółka rozpoczęła "intensywne działania" na rynkach zagranicznych.

"Zdecydowaliśmy się na nadanie spółce krótszej, łatwiejszej zarówno w zrozumieniu, jak i zapisie nazwy. Nie będzie już omyłek pisarskich, a ponadto obecna nazwa może być łatwo wymawiana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Zabieg ten ułatwi komunikację również na rynkach zagranicznych, na których rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku intensywne działania" - powiedział Śliwiński, cytowany w komunikacie.

Nazwa INC nie jest nazwą nową. Takie oznaczenie funkcjonuje od 2006 roku, kiedy to spółka zadebiutowała na rynku regulowanym GPW, jeszcze pod nazwą Inwest Consulting. Giełda nadała spółce ticker i pod takim oznaczeniem spółka rozpoznawana jest przez instytucje finansowe, inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych oraz na najważniejszych portalach finansowych.

Przy logotypie INC pojawiać się będzie zapis "Investments & Consulting", co ma dodatkowo precyzować obszar działania spółki. Stosowanie logotypu INC oraz INC Investments & Consulting będzie zamienne i tożsame.

INC Investments & Consulting to polska grupa kapitałowa funkcjonująca w obszarze inwestycji kapitałowych oraz doradztwa, wiodący autoryzowany doradca NewConnect i Catalyst.

We wcześniejszej rozmowie z ISBnews prezes INC wskazywał, że firma szykuje spółki do przejścia na GPW z NewConnect, w tym United, a także kolejne debiuty na alternatywnym rynku giełdowym. Niedawno zadebiutował na małej giełdzie Vakomtek. Celem INC jest zwiększenie kapitałów własnych powyżej 50 mln zł w ciągu trzech lat z 30 mln zł obecnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy